Haber

13 yaşındaki Ecrin Aybüke Subaşı milli takıma gitmek istiyor

2023 Okçuluk Ortaokulu Türkiye Dördüncüsü olan 13 yaşındaki Ecrin Aybüke Subaşı, Yıldız Kızlar Klasik Yaylı Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nda hedefinin milli takıma girmek olduğunu söyledi.

Serik İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi ve Antalya Vedat Erbay Okçuluk Akademisi sporcusu Ecrin Aybüke Subaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2022’de Junior Türkiye üçüncüsü, 2023’te Okullar arası Türkiye dördüncüsü ve 2020’de Antalya İl ikincisi olduğunu söyledi. 2023’te Yıldız Kızlar Ligi Şampiyonluğu.

Babasının desteğiyle başladığı okçuluğu çok sevdiğini belirten Subaşı, hedefinin 16 Ağustos’ta Ordu’da yapılacak Yıldız Kızlar Klasik Yaylı Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nda dereceye girerek milli takıma girmek olduğunu belirtti. -20.

Milli sporcular Yasemin Ecem Anagöz ve Mete Gazoz’u örnek aldığını vurgulayan Subaşı, “Gelecekteki hedefim olimpiyatlarda Türkiye Şampiyonu olarak yarışmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek.” dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ali Bulut, Ecrin Aybüke Subaşı’nın okçuluğun yanı sıra derslerinde de başarılı olduğunu belirterek, kendisinden Türkiye şampiyonasında madalya beklediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu