Yaşam

14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali “Gala Konseri” ile Başladı

Teknik ve mimari donanımıyla dünyanın en değerli kültür merkezlerinden biri olan Atatürk Kültür Merkezi’nde 10 – 22 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, dün akşam (10 Haziran), GALA KONSERİ AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleştirildi. ile başladı.

Sanatseverlerin ilgiyle takip ettiği konseri izlemeye gelen depremzedeler ve şehit yakınları da sanat dolu bir akşam yaşamanın mutluluğunu yaşadılar. Konserde solist sanatçılar; soprano Burcu Uyar, mezzosoprano Perihan Asude Karayavuz, tenor Efe Kışlalı ve bas Burak Bilgili ünlü bestecilerin seçkin opera eserlerinden örnekler seslendirdi.

Verdi, Bizet, Rossini, Puccini, Handel, Lehar ve Offenbach aryalarının seslendirildiği konserde solistlere Orkestra Şefi Murat Kodallı yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik etti.

Sanatçılar gecenin sonunda seyirciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Devlet Opera ve Bale Müdürlükleri tarafından sahnelenecek etkinliklerin yer alacağı 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali; 12-13 Haziran’da Saraydan Kaçırma, 15 Haziran’da La Traviata Operası, 18 Haziran’da Andrea Chenier Operası ve 22 Haziran’da Aida Operası Atatürk Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Sanatseverler etkinlik biletlerini festival etkinlik alanlarındaki gişelerden ve Biletinial bilet satış sitesi üzerinden temin edebilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu