Haber

9 aylık hamile depremzede doğum yaptı: Eşim beni balkondan atarak kurtardı

Maraş’ta 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde enkaz altında kalarak yaralanan ve 35 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremzedelerden bazıları tedavi için İstanbul’daki farklı hastanelere kaldırıldı. . Esenyurt’ta tedavi altına alınan depremzede 9 aylık hamile hastanede doğum yaptı.

NTV’nin haberine göreDepremden iki gün sonra İstanbul’a gelen ve doğum yapan Tuba Aktaş, “Geceleri titremeye başladık, evimiz birinci katta olduğu için hemen balkona koştuk ve eşim beni balkondan attı. Toprak zemine düştüm karnımdaki bebeği kaybettim sandım Binadan çıkarken birden bina çöktü ve tüm komşularımız molozun altına gömüldü Ondan sonra ağrılarım başladı ve biz hastaneye gittik ve bebeğimizin durumunun iyi olduğunu öğrendik. Ablam İstanbul’da yaşadığı için buraya geldik.”

Murat Aktaş, “Gece vardiyasında çalıştığım için eve yeni gelmiştim. Tuvalete giderken deprem hissettim ve eşimi hızlıca balkona çıkarıp aşağı attım, sonra dışarı çıktım.” “Aile apartmanında oturuyorduk, birinci katta oturduğumuz için kaçabildik ama bizden başka kimse kaçamadı. Eşimi evimizin yakınında bulunan bir anaokuluna götürdüm ve iki gün orada kaldım.” , sonra doğum için yola çıktık ve bu hastaneye geldik ve oğlumuz burada sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu