Haber

AK Parti kongresi için iki tarih belirlendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, partisinin kongre sürecine ilişkin CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kandemir, “Önce büyük kongre olacak, ardından il ve ilçe kongreleri olacak. Kongreyi 16 veya 30 Eylül’de MKYK’da karar alarak Cumhurbaşkanımızın uygun göreceği tarihte yapacağız.”

Kandemir’in açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanımız geniş bir istişare heyeti kuruyor. Değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Seçimler tamamlandı, bakanlar şekillendi. Çok güçlü bir meclis grubu, çok güçlü bir üst düzey demokrasi. Şimdi siyasette ve siyasette yeni bir yenilenme var. sonra yerel seçimlere hazırlanacağız ve doğru isimleri aday göstereceğiz.

KONGRE 16 VEYA 30 EYLÜL’DE YAPILACAK’

Önce büyük kongre olacak, sonra il ilçe kongreleri olacak. Kongreyi Cumhurbaşkanımızın uygun göreceği tarihte 16 veya 30 Eylül’de MKYK’da karara bağlayarak yapacağız. Kendi yol haritamızı çizdik. Bu hiç bitmeyen bir hareket. Bu anlamda hem işten hem de ekiplerden tasarruf yapılacaksa motamota devam ediyoruz.

Aslında seçim öncesi söylediklerimizin birebir tezahürünü izliyoruz. CHP bir yandan bencil, dünyanın değişmesine direnen bir anlayışa sahip. Öte yandan toplumdaki değişimi okuyan, dünyadaki değişime göre hızlı dönüş yapan, bütünleşmeyi çok iyi başarmış bir siyasi hareket ve ittifaktır. Aslında milletimiz seçim öncesi iki ittifakın ortasındaki değişimi gördü.”

haber-yildirim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu