Haber

Aksaray Belediyesi Hayalleri Gerçekleştiriyor

Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, görev yaptıkları süre içinde imkansız denilen birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Aksaray’ın hayallerini birer birer gerçekleştiriyoruz” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, şehrin tarihi dokusunu dikkate alarak yeni projelerle Aksaraylıların hayallerini gerçekleştiriyor. Önder Dinçer, projeyi üretirken şehrin ihtiyaçlarını ve vatandaşların beklentilerini dikkate aldıklarını belirtti. Aksaray’da ilk kez kentsel dönüşüm uygulamasını başlatan Başkan Dinçer, şehrin kalbi olan Hamidiye Mahallesi’ni sanal olarak pas geçerek şehir merkezini yenilemek için düğmeye bastı. Öte yandan belediye, halkın daha rahat hizmet alabilmesi için belediye hizmet binası projesini başlattı. Aksaray’da yeşil alanların varlığına önemli bir yük getirerek her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturan Dinçer, hayata kazandırdığı millet bahçeleriyle şehre can katmaya başladı. Akıllı bisiklet uygulaması ve atıkların sistemli bir şekilde bertaraf edilmesi ile çevreci belediyecilik örneği sergileyen Aksaray Belediyesi, boş kalan tarım arazilerini değerlendirerek tarımda rol model oldu. Aksaraylıların memnuniyeti için gece gündüz çalıştıklarını belirten Önder Dinçer, “Güzel şehrimiz Aksaray için gece gündüz çalışıyoruz, yeni projelerle şehrimize değer katıyoruz.”

Asbest boruları demode oldu

Aksaray Belediyesi’nin altyapı ve üstyapı başta olmak üzere şehrin birçok noktasında etkin bir şekilde çalıştığını kaydeden Lider Dinçer, kent genelinde altyapı seferberliğinin bu yıl da devam ettiğini duyurdu. Başta şehrin içme suyu şebeke hattında olmak üzere insan sağlığını tehdit eden asbest borularının bu yıl da yenilendiğini hatırlatan Önder Dinçer, “Şehir insanımızın sağlıklı içme suyuna sahip olması için şebeke iletim sınırlarında bulunan asbest borularını devre dışı bırakmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız sonucunda içme suyu kayıplarının önüne geçerek sistemdeki verimi artırdık. Sanki yeniden dizayn ediyoruz” dedi.

Kentte hayal edilen birçok projeyi hayata geçirdiklerini sözlerine ekleyen Önder Dinçer, Aksaray için vizyon projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti. – AKSARAY

habersoke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu