Ekonomi

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası AB Fonları ve Proje Fırsatları Toplantısı Gerçekleştirdi

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Bilecik İçin AB Fonları ve Proje Olanakları” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bilecik Valisi Şefik Aygöl, odanın konferans salonundaki programda, her alanda bir araya gelerek bir şeyler üretmeye başladıklarını söyledi.

İl için gereken projelerde hızla organize olup bir araya geldiklerini belirten Aygöl, “Türkiye’de finansman sorunu yok. Türkiye ekonomisinin en zor döneminde bile bu ülkede bir şeyler yapmak isteyenler yaptı. Bizim de iki sorunumuz var: Bir, ufku biz belirleyeceğiz.” “İkinci olarak çalışacağız. Bunu yapan bir şekilde sonuna kadar gitmiş olur.” söz konusu.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan da uzun yıllardan beri valilikler ve belediyelerin öncülüğünde illerdeki üniversitelerle projeler oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti. proje geliştirme ve altyapı oluşturmadaki başarının proje ekiplerine bağlı olduğunu.

Pek çok ilde farklı AB kaynaklarının kullanıldığını belirten Özcan, “Bilecik’te iklim değişikliğinin etkilerinin gündeme getirilmesi gerekiyor. Kentte bu alanda bir hazırlık olduğunu görüyoruz ama onun dışında şunu da söyleyebiliriz: Bilecik’te bu konuda farkındalık yok ve çok az proje geldi ya da hiç gelmedi. Bu nedenle “Bu konuda çok doğru ve doğru bir adım atıldı, şu anda Sayın Valimizin liderliğinde, diğer başkanlarımızın da desteğiyle.” söz konusu.

Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Oda Başkanı Mehmet Ergün, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üniversiteler, kamu kurumları ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı programda, AB’nin sağladığı finansman olanakları hakkında sunum yapıldı.

ciftlikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu