Ekonomi

Bir varlık yönetimi devi daha spot Ethereum ETF’ye başvurdu

Investing.com – Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Franklin Templeton, SEC’e rapor veriyor EthereumETF’ye başvurdu ve bu yatırım fonunu ihraç etmek isteyen 8 varlık yönetimi şirketine katıldı.

Franklin Templeton, yakın zamanda onaylanması beklenen spot Ethereum ETF piyasasında yerini almak için hazırlıklarını tamamladıktan sonra başvurusunu yaptı. Böylece Ocak ayında BitcoinETF ürünleri sunmaya başlayan diğer 8 şirkete katılıyor.

Varlık yönetim şirketi başvurusundaki detaylar para tabanıCustody, ETH için saklama hizmeti verecek kuruluş olarak belirlendi. New York Mellon Bankası Nakit varlıkları kontrol edecek. SEC onay verirse şirketin spot ETH ETF’leri Cboe BZX borsasında işlem görecek.

May, Spot Ethereum ETF onayıyla öne çıkıyor

Şu anda spot Ethereum ETF ürünleri sunmak isteyen varlık yönetimi şirketlerinden biridir. Siyah Kaya, Sadakat , Grayscale, Ark Invest ve 21Shares. Bu şirketler arasında ortak yatırım fonu sunmak isteyen Ark Invest ve 21Shares, geçtiğimiz günlerde ETF uygulamalarını güncelleyerek uygulamalarına yeni bir staking özelliği ve nakit geri ödeme olanağı ekledi. Franklin Templeton’ın uygulamasının da benzer özelliklere sahip olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan SEC, geçtiğimiz ay aralarında Grayscale Investments, Fidelity, BlackRock ve Invesco Galaxy’nin de bulunduğu Ethereum ETF uygulamalarına ilişkin kararlar almıştı. ertelenen . Piyasa uzmanları Spot Ethereum ETF’nin Mayıs ayında onaylanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Franklin Templeton’un spot Ethereum ETF başvurusu Ethereum piyasasında olumlu karşılandı. Dün ABD işlem saatlerinde yükselişe geçen kripto paralardan Ethereum, ilave olumlu gelişmeler nedeniyle Bitcoin’den daha iyi bir performans göstererek geçen ayın zirve alanını test etmeye başladı ve yüzde 6’ya varan fiyat artışıyla 2.650 dolara kadar yükseldi.

Ethereum’da yükseliş algısı artıyor

Kripto piyasasında tüm gözler son 2 yılın en yüksek değeri olan 50.000 dolar bölgesine adım atan Bitcoin’deyken, Ethereum yoluna emin adımlarla devam ediyor. En büyük altcoin toparlanma ivmesinde geride kalsa da piyasanın boğa döngüsüne girmesi durumunda çok daha hızlı yükselebileceğine dair bazı sinyaller taşıyor.

Ethereum geçen ay Mayıs 2022’deki son seviyesi olan 2.700 dolara kadar yükselse de trendini devam ettiremedi ve 2.100 dolara geriledi. Şubat ayına girerken Ethereum yönünü tekrar yukarıya çevirdi ve bu sefer trendini devam ettirecek daha güçlü bir imaj verdi.

Bazı piyasa yorumcuları, Ethereum’un son 2 yılın en yüksek değerine ulaşmasının ardından Bitcoin’in benzer performans gösterecek bazı temellere sahip olduğunu düşünüyor. Bunların arasında Spot Ethereum ETF onayı ilk sıralarda yer alıyor. Öte yandan Ethereum ağında bahis tutarıDolaşımdaki arzın %25’i aşması da değer artışında önemli bir etken olarak görülüyor.

Ayrıca Mart ayında Ethereum ağında gerçekleşmesi beklenen güncelleme sonrasında katman-2 süreç fiyatlarının da ciddi oranda düşmesi bekleniyor. Bu da şebekeye olan talebin artmasını tetikleyecek bir diğer faktör olarak değerlendirilebilir.

Ethereum’a özel bu gelişmelerin yanı sıra Fed’in faizRiskli piyasalara olan talep artışının indirim döngüsünün başlamasıyla hızlanacağı görüşünü birleştirdiğimizde şu anda piyasada yükseliş algısının hakim olduğu söylenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu