Ekonomi

Citi Hologic hisselerini yükseltti, değerinin altında potansiyel görüyor

Çarşamba günü Citi, NASDAQ’da listelenen bir şirket olan Hologic’i Nötr’den Satın Al’a yükselterek hisse senedi derecelendirmelerinde kayda değer bir ayarlama yaptı. Bu yükseltmeye eşlik eden firma, Hologic’in fiyat hedefini de bir önceki 80 dolardan 95 dolara çıkardı. Citi’nin Hologic’e ilişkin duruşunu revize etme kararı, şirketin performansı ve potansiyeline ilişkin olumlu bir bakış açısıyla birlikte geldi.

Citi, sağlık sektöründe diğer hisse senedi derecelendirmelerinde de değişiklik yaptı. BIO olarak bilinen Bio-Rad Laboratories, Satın Al’dan Nötr’e düşürüldü ve fiyat hedefi 365 dolar olarak belirlendi.

Not indirimi, net katalizörlerin yokluğu nedeniyle gelir büyümesine ilişkin görünürlüğün sınırlı olduğu düşünülen şirketin Yaşam Bilimleri segmentine ilişkin endişeleri yansıtıyor. Citi ayrıca, Bio-Rad’ın ikinci yarı marj artışına yönelik potansiyel risklerin altını çizerek, konsensüsün şirketin brüt marjları konusunda aşırı iyimser olabileceğini öne sürdü.

Buna karşılık Hologic, Citi’nin şirketin güçlü çekirdek performansına atıfta bulunmasıyla olumlu bir değerlendirme aldı. Firma, piyasanın ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü (USPSTF) kılavuzlarının değişebilecek potansiyel etkisini aşırı vurguladığına inanıyor.

Citi, böyle bir değişikliğin Hologic’in gelecek yıl tahminlerinde yönetilebilir olacağını öngörüyor. Ayrıca Citi, Hologic’in 2024 mali yılı beklentilerini muhafazakâr olarak değerlendiriyor ve yılın ikinci yarısında pazarda önemli bir toparlanmaya dayanmadığını ve sektördeki diğer şirketlerden ayrıldığını belirtiyor.

Ayrıca Citi, SHC olarak anılan Steris plc’yi (NYSE: STE) 16 $ fiyat hedefi ile Al/Yüksek Risk’e yükseltti. Yükseltme, Citi’nin yakın vadeli dava riskini abartmış olabileceğine inandığı son dava haberleri nedeniyle şirketin hisse senedi katsayısındaki düşüşü takip ediyor.

Firmaya göre, Kaliforniya, Illinois ve New Mexico’daki davalar için belirlenmiş bir zaman çizelgesi olmaksızın 2024 mali yılında davalarla ilgili herhangi bir güncelleme beklenmiyor ve Georgia’daki davalar için bir sonraki güncellemenin 2025 mali yılının başlarında yapılması öngörülüyor.

InvestingPro İçgörüleri

Citi’nin Hologic’i Satın Al’a yükseltmesinin ardından, InvestingPro verilerine ve ipuçlarına bir göz atmak yatırımcılara ek bağlam sağlayabilir. Şirketin piyasa değeri 17,86 milyar dolar ve 35,99 gibi yüksek bir kazanç katsayısıyla işlem görürken, 2024’ün ilk çeyreği itibariyle son on iki ay için düzeltilmiş F/K oranı 23,52 ile daha ılımlı. Bu da yatırımcıların büyüme beklentisi içinde olduğunu gösteriyor ki bu da bu yılki net gelir artışı beklentisiyle uyumlu.

Hologic’in agresif hisse geri alım stratejisi ve yüksek hissedar getirisi, Citi tarafından ifade edilen olumlu duyguyu güçlendiren dikkate değer InvestingPro İpuçlarıdır. Şirketin sağlam mali yapısı, faiz ödemelerini nakit akışlarıyla karşılayabilmesi ve likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşmasıyla da kanıtlanıyor. Hologic temettü ödememesine rağmen, düşük fiyat oynaklığı ve bu yıl kârlılık beklentisi, sağlık sektöründe istikrar arayan yatırımcılar için cazip bir hisse senedi haline getirebilir.

Hologic’in finansal sağlığı ve gelecek beklentileri hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için InvestingPro ek bilgiler sunuyor. Investing.com/pro/HOLX adresindeki özel sayfadan erişilebilen Hologic için daha fazla InvestingPro İpucu mevcuttur. Yatırım araştırmanızı bu uzman ipuçlarıyla geliştirmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinde ekstra %10 indirim elde edebilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu