Haber

DGS AÇIKLANDI MI? Dikey Geçiş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

DGS sonuç tarihi yeni haftanın başlamasıyla birlikte yoğun bir şekilde araştırılıyor. Adaylar heyecanla sonuçları öğrenmek için ÖSYM’den gelecek olumlu haberi bekliyor. Olası bir erken duyuru durumunda binlerce kişi “Dikey Geçiş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusunu soruyor. soruyu sorar.

DGS AÇIKLANDI MI?

DGS sonuçları ÖSYM takvimine göre 11 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacaktır. Adaylar DGS tercih sonuçlarına ÖSYM web sitesi https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabileceklerdir. Adaylar DGS sınav sonuçlarına 11 Ağustos 2023 günü saat 10:00’da ÖSYM https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabileceklerdir.

DGS’DE BARAJ VAR MI?

Dikey Geçiş Sınavında (DGS) herhangi bir eşik yoktur. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4’e yatay geçiş yaparak iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimine devam etmek isteyenler için düzenlenen Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunları için Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yıllık lisans programları, 464 bin 281 adayın katılımıyla gerçekleştirildi.

DGS SONUÇ SORGULAMA EKRANI 2023

Adaylar DGS sınav sonuçlarına 11 Ağustos 2023 günü saat 10:00’da ÖSYM https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabileceklerdir.

seyitgazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu