Ekonomi

Golden Global Yatırım Bankası’nın Kredi Notu Yükseldi

Türk sermayeli uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Golden Global Yatırım Bankası’nın uzun vadeli kurumsal kredi notunu BBB-(tr)’den A-(tr)’ye yükseltti. JCR Eurasia Rating ayrıca Golden Global Yatırım Bankası’nı yüksek yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirdi.

Türkiye’nin faizsiz finans uygulamalarını benimseyerek hizmet veren ilk yatırım bankası Golden Global Yatırım Bankası’nın Genel Müdürü Ahmet Sefa Şen; 2023 mali yılında kârlılıklarını artırdıklarını, aktif büyüklüğünü ise 2,5 milyar TL’den 2022’de 12 milyar TL’nin üzerine çıkardıklarını belirtti. Ahmet Sefa Şen, JCR Eurasia Rating’in kredi notuna ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Finansal sonuçlarımızla güven aşılamaya ve istikrarlı büyümemizi sürdürmeye devam ediyoruz. JCR Eurasia’nın açıkladığı son not, segmentteki konumumuzu teyit etti. Golden Global Yatırım Bankası olarak 2024 yılında da yatırım bankacılığında büyümeye ve ivme kazanmaya devam edeceğiz, Finansal çözümlerimizi geliştirerek müşterilerimize daha fazla değer sunmayı, aynı zamanda departmandaki güncel gelişmeleri yakından takip ederek, en yeni stratejileri benimseyip uygulayarak rekabet avantajımızı korumayı hedefliyoruz.”

JCR Eurasia Rating’in değerleme raporuna göre; Golden Global Yatırım Bankası’nın kredi notunun üst yönlü revizyonunda, “yasal gerekliliklerle uyumlu güçlü sermaye yeterlilik oranları, 2022 mali yılında kârlılıktaki iyileşme ve 2023 yılında finansallarda daha da iyileşme beklentisi, kurumsal yönetim uygulamalarına yüksek düzeyde uyum ve Çok kapsamlı bir risk yönetimi çerçevesinin sürekliliğinde, yatırım bankaları “İş faaliyetlerine katkı sağlayan, yatırımı ve uluslararası ticareti teşvik eden ülkeye özgü avantajlar” konusunda etkin rol oynamıştır. Raporda ayrıca bankanın deneyimli yönetim grubunun, iyi organize edilmiş sistem ve idari altyapısının verimli kullanıldığına da vurgu yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu