Teknoloji

Google, Samsung’un Cüzdan ve Mesaj Uygulamalarını “Zararlı” Olarak Etiketledi: Tamam Ama Neden?

ABD merkezli teknoloji devi Google, Play Store’daki uygulamaları tarayan bir program başlattı. PlayProtect “adlı bir hizmeti var”. Bu hizmet potansiyel olarak kötü amaçlı yazılımları taramak için kullanılır ve genellikle iyi çalışır. Ancak son zamanlarda Play Koruma garip bir hata olmuş. Yazılım, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Cüzdan ve Mesaj uygulamalarını “zararlı” olarak etiketledi.

Çoğunlukla Android ve Samsung forumlarında paylaşıldıktan sonra tespit edilen sorunun kaynağına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. herhangi bir açıklama yapılmadı . Samsung, sorunun Google’dan kaynaklandığını ve giderildiğini açıklasa da detay vermedi. Ancak bu süreçte kullanıcılar kaçınılmaz olarak endişelendiler.

Kullanıcılar aşağıdaki uyarıyla karşılaştı:

Samsung telefon kullanıcıları yukarıda ekran görüntüsünü paylaştığımız gibi Google Play Protect’i kullanabilirler. bildirimler aldılar. Bu bildirimde Samsung’un Cüzdan ve Mesajlar uygulamalarının zararlı olduğundan bahsedilerek kullanıcıların kişisel bilgilerinin takip edilmeye çalışıldığı belirtildi. Google Play, uygulama kaldırılması için Ayrıca bazı tavsiyeler de verdi. Şu anda kaç kullanıcının bu tavsiyeye uyduğu ve Samsung ile ilgili yazılımı sildiği bilinmiyor.

Az önce de belirttiğimiz gibi Google’ın neden olduğu sorun şu anda çözüldü . Siz de uyarı aldıysanız ve Samsung ile ilgili yazılımları kullanmakta tereddüt etmeye başladıysanız hemen kalbin rahat olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu