Yaşam

Hukuki süreç başladı! İnci Taneleri dizisi iptal edilebilir

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, Hazar Ergüçlü’nün başrolünde yer aldığı, Dilber karakteriyle öne çıkan “İnci Taneleri” dizisinin kaldırılması için yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK’e başvuracaklarını açıkladı. Demir, dizinin Ankara kültürünü yanlış yansıttığını belirtti.

PAYVON SAHNELERİYLE GÜNDEME GELDİK

Tanıtım görselinin yayınlandığı günden bu yana adından söz ettiren İnci Taneleri dizisi dün akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizideki köşk sahneleri ve danslar büyük yankı uyandırdı. Bu durum bazı kesimlerin tepkisini çekti.

PAYVON SAHNELERİNİN BÜYÜK BİR ÖRNEK OLDUĞUNU VURGULADILAR

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, dizinin köşk görselleriyle reklamının yapıldığını, fragmanda ana karakterin giydiği elbisenin bir internet sitesinde yayınlanarak aynı gün tükendiğini belirtti. Demir, “pavyon dansı kursu” açılmasına da tepki göstererek, bu durumun genç kızları cesaretlendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğunu vurguladı.

“YAYINDAN KALDIRILMASI İÇİN YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

Durakmedya’ya konuşan Demir, dizinin yayından kaldırılması için harekete geçtiklerini belirterek, “Köşk kültürü Ankara için övünilecek, gündeme getirilecek bir konu değil. Aslında Ankara denildiğinde akla gelen bir şeydir. Başkentimiz Ankara’ya yazıktır ki köşk denilince akla… Pavyonlar düşük ahlaki değerlerin, kadın sömürüsünün, mafyanın simgesidir, çürümenin merkezleridir. Diziler ve sinemalar Milli Mücadelenin merkezi olan Ankaramız köşk kültürüyle değil, bir ülkenin kurtuluşunun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en değerli unsuru olan SEYMENLİK kültürüyle anılmalı ve Oğuz kültürünün gelip bugüne kadar yaşanmasını sağlayan şey, “Bunun için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için yasal haklarımızı arayacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu