Haber

İmamoğlu: “Değişim elbette gerekli, yanlış yaptığımız şeyler var, yanlış yaptığımız şeyler var. Bunları yaptığımız için seçimleri kaybediyoruz, kazanıyoruz…

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün gazetecilerin sorularını yanıtlarken, değişim konusundaki görüşünün net olduğunu bir kez daha söyledi. İmamoğlu, “Değişim normaldir ve olması gerekir. Yanlış yaptığımız şeyler var, yanlış yaptığımız şeyler var. oy Kaybediyoruz, artık kazanmalıyız. Onun için bundan sonra seçimi kazanmak için atacağımız adımlar elbette hata yapmamak, eksikleri tamamlamak, doğru işler yapmaktır. Çok fazla detayı var, içeriği hakkında çok konuşuldu. Partili arkadaşlarımızla aslında bu içeriği konuşuyoruz. Elbette bunların kamuoyuna duyurulacağı zaman gelecek. Çok geç olmadan olması gerektiği adettendir. Gerçek zamanlı olması gerekir. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İstanbul İstanbul’daki Söğütlüçeşme-Yenidoğan metro hattının tanıtım ve imza törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup konuşması” İstanbul 5 yıl kaybetti. Büyükşehir belediye başkanlarının kongre hesaplarından başka bir şey bilmedikleri haberleriyle ilgili olarak şunları söyledi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Değişiklik olmazsa yerel seçimleri de kaybederiz” dediği. :

“DEĞİŞİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜM AÇIKTIR. DEĞİŞİM ŞUNLARLA OLMUŞTUR: Bu yüzden değişiklik hakkındaki görüşüm açık. Değişim adettendir. Yanlış yaptığımız şeyler var, yanlış yaptığımız şeyler var. Bunları yaptığımız için seçimleri kaybediyoruz, artık kazanmak zorundayız. Dolayısıyla bundan sonra seçimi kazanmak adına atacağımız adımlar elbette hata yapmamak, eksikleri tamamlamak, doğru işler yapmaktır. Çok fazla detayı var, içeriği hakkında çok konuşuldu. Partili arkadaşlarımızla aslında bu içeriği konuşuyoruz. Elbette bunların kamuoyuna duyurulacağı zaman gelecek. Değişim bir durumdur, değişim pürüzsüzdür, eksiklikleri ve hataları tekrarlayarak kazanamayacağımız açıktır. Devletimizin ve milletimizin daha doğru bir yönetime kavuşması için başta benim partim olmak üzere tüm muhalefetin bu anlamda bir özeleştiri yapması kuraldır. Bunu yaparsak doğruyu buluruz. Bu bahis hakkındaki görüşüm açık. Bunu kameralarınız önünde söyledim, başka ortamlarda da söyledim, geçmişte söylediğim şeyler var.

HİÇ PARTİ KURUMSALINDAKİ SAYGIYA ASLA HAREKET ETMİYORUM VE HAREKET ETMEYECEĞİM: Dediğim gibi Motamot, hükümetin bugün yaptığı hataları, yani ihale alıp işe başlayamadan 2,5-3 yılı boşa harcadıkları süreci anlatıyor. Siyasi görüşlerimiz hakkında da kendi yanlış anlamalarımız var. Farkındaysan ‘sen’ ya da ‘sen’ demiyorum, ‘biz’ diyorum, yani bu bütün bir iş. Bu bakımdan bir yöntemi, tarzı ve formülü olması doğaldır. Hem parti kurumsallığına hem de parti hiyerarşisindeki saygınlığa karşı hiçbir zaman hareket etmedim ve etmeyeceğim. Ama tabi vatandaşa karşı sorumluluğumuz her şeyden önce geliyor. Milletimize ve devletimize olan sorumluluğumuz her şeyin önündedir ve bunu en gerçek zamanlı, en doğru üslupla, en doğru şekilde kamuoyu ile paylaşmaktan çekinmiyorum. Bunun zamanını, dilini merak edenler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım. Normalde çok geç olmadan olması gerekir. Doğru zamanda olmalı. Buna yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

İSTANBUL’DA YENİLENEN DEMOKRASİ KÖLELERİNİN AZALMASI BU SEÇİMİ KAYBEDENLER İÇİN DEVAM ETMEKTEDİR: Tabii bugün de hiç olmadığı kadar Sayın Bahçeli’nin sözlerine cevap vermeyeceğim. Ama şunu söylemek isterim. 2019’da İstanbul’u kaybeden, iki kez kaybeden bu hafta sonu, dördüncü yıl dönümü olan 23 Haziran Cuma. Bu şehirde çok etik, kaliteli ve çalışkan bir süreci yönettiğimizi biliyorum. Toplumun ve halkın kabulünü ve saygısını da görmek beni mutlu ediyor.

ÇOK UTANDIRDILAR, ÇOK YANLIŞ YAPTILAR AMA BİR DAHA BUNA FIRSAT VERMEYECEĞİZ:

“İYİ PARTİ İLE İTTİFAKIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR”

Ekrem İmamoğlu, “Yerel seçimlerde yine İYİ Parti ile ittifak olur mu?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Çok uzun bir iş. Doğal olarak bu durumda muhalefetin süreci, inşası ya da bunu derken baştan beri saygı duyduğum harika bir ittifak süreci yaşandı. Minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. hem CHP’ye hem de İYİ Parti’ye bu kavramlarla hem benim seçimimde hem de bundan sonraki süreçte.Bu itibarla ittifakımız devam ediyor görevimiz devam ediyor.İnşallah bundan sonra ittifaklar genişler yani muhalefette ittifaklar genişler ama mutlak amaca odaklı yani milletin sistem, siyaset konusundaki ihtiyaçlarını karşılayacak hedefler koyan, asla başka şeyleri öncelemeyen ittifaklar inşa etme yolunda emin adımlar atmalıyız. daha güçlü ittifaklar.”

Kaynak: ANKA / Güncel

keleshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu