Haber

İttifak ortağı Mustafa Destici, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı

Kızılay’ın deprem çadırı satışıyla ilgili tartışmalar sürerken, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den dikkat çekici bir açıklama geldi.

“BURADA AKIL ENGELLİ”

Cumhur İttifakı’nın da ortaklarından olan Mustafa Destici, “Kızılay ve yöneticilerinden ne bekleniyor? Bu depremden sonra depolarında bulundurdukları çadırların hepsini zarar görmeden bölgeye taşımaları gerekirdi. Bir saniye bekledikten sonra, “Bedava doğrudan bölgeye göndermeleri gerekirdi. Burada akıl bozuk, çok açık ve net anlatayım” dedi.

“BUNU YAPMASI GEREKİYOR”

Açıklamanın devamında Kızılay yönetimini istifaya çağıran Destici, “Sorumlu olanların gereğini yerine getirmesi gerekiyor. Daha doğrusu, sorumluluklarının gereği neyse, çünkü burada da bir günah var.” Çadırı sattığımız dernek çadırı alıp depremzedeler için kuruyor zaten.

“ŞİRKET KURMAYI DOĞRU GÖRMÜYORUM”

Kızılay’ın bir yardım kuruluşu olduğunu ve bağışlarla çalıştığını ifade eden Destici, şöyle devam etti: “Gıda için olduğu gibi, elindeki her şeyi deprem bölgesine göndermeli. Sonuçta bir yardım kuruluşu bağışlarla yürüyor. Ben yaparım. Şirket kurmayı da doğru bulmuyorum.”Geçmişte kurulmuş şirketler var. Kızılay ve benzeri kurumların şirket kurmasını doğru bulmuyorum. Yaptıklarında da bu tür tartışmalara dahil oluyorlar.”

haber-bayindir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu