Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi Deprem Bölgesine Gezici Yurt, Gezici Klinik ve Konteyner Ameliyathane Gönderecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, deprem bölgesine gönderilmek üzere iki adet daha mobil yatakhane inşa etti. Deprem bölgesinde sağlık hizmeti veren Eşrefpaşa Belediye Hastanesi’nin kullanımı için Büyükşehir Belediyesi tarafından mobil klinik ve konteyner ameliyathane hazırlandı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de hizmet koordinasyon merkezleri kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, çadır ve konteyner kurulumundan içme suyu altyapısına, temizlikten sağlık hizmetlerine kadar depremzedelerin ihtiyaç duyduğu alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce 4 körüklü otobüsü gezici yurda dönüştürerek arama kurtarma ekipleri ve depremzedelerin geçici barınması için bölgeye gönderen İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Gediz Atölyeleri’nde yaptırdığı iki portatif yurdu, bölgeye portatif klinik ve konteyner ameliyathane.

ESHOT Genel Müdürlüğü Ulaşım Yatırımları Daire Başkanlığı Kaporta ve Otoboya Şube Başkanı Ersel Çetin, bölgeye gönderilmek üzere 3 adet daha portatif yatakhane hazırladıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

“3 ADET YENİ ARACIMIZI DAHA SEVKİYE HAZIRLADIK”

“Deprem mağdurlarımızın kullanması için kurtarıcımızı deprem bölgesine gönderdik. Üç yeni aracımızı daha restore ederek depremzedelerimizin kullanımına hazır hale getirdik. Araçlarımızdan ikisi depremzede yatakhanesi ve sağlık görevlisi olarak kullanılacak.” Ameliyathaneden önce doktorlarımız buraya gelecekler.Arkada ön tarafta sterilizasyon odamız var.Diğer tarafta yataklarımız var. Doktorlarımız ameliyathaneye girecek, hastalarımız ameliyat yapıldıktan sonra yurtlarda gözaltına alınacaktır. Depremzedelerimizin sağlık sorunlarını çözmek için böyle bir şey yapmayı düşündük. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişizdir.”

haber-aksu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu