Haber

Marmaris’te Mahalle Meydanı Projesine Vatandaşlardan Tepki

Muğla’nın Marmaris ilçesinde mahalle meydanına yapılacağı belediye tarafından açıklanan projeye vatandaşlar tepki gösterdi.

Marmaris Belediyesi, İçmeler Mahallesi Kayabal Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Meydanı’na çok amaçlı salon, yer altı otoparkı ve pazar yerinden oluşan bir proje yapılacağını duyurdu.

Bölgede yaşayanlar, “Çocuk parkımıza dokunmayın”, “Beton değil yeşil alan istiyoruz”, “Alışveriş merkezi de otopark da yeşil alan olmayacak” yazılı pankart ve bayraklarla meydanda toplandı. İçmeler meydanı”.

Çocukların da katıldığı hareket projeye tepki gösterdi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Ali Demirtaş, Cumhuriyet Meydanı’ndaki yeşil alana 29 yıl süreyle ticari dükkanlar, otopark, çok amaçlı salon ve pazar yeri yapılması kararının meclisten geçtiğini belirtti. Belediye Meclisi.

Projeye karşı çıktıklarını ifade eden Demirtaş, “Buranın kamuya ait olması için her türlü yasal yola başvurduk. Çünkü bu meydanın 29 yıllığına şirketlere kiralanmasında kamu yararı yok.” terimini kullandı.

Demirtaş, meydanın çocukların oyun oynayabileceği, insanların nefes alabildiği ortak yaşam alanı, ayrıca AFAD tarafından belirlenen afet acil toplanma alanı olduğuna dikkat çekti.

Buranın meydan olarak korunmasını talep ettiklerini kaydeden Demirtaş, Marmaris Belediyesi’nin bu yanlışlığı bir an önce düzeltmesi gerektiğini söyledi.

Proje için referandum yapılacak.

Öte yandan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, her zaman sağduyunun yanında olduklarını belirtti.

Halkın taleplerinin değerli olduğunu ifade eden Oktay, “İçmeler’de yaşayan bir grup insan projenin yapılmasını istemediklerini söylediler. Bu konuda referandum yapılmasına karar verdik. 16-17 Ağustos’ta İçmeler Belediye binası önü. Referandumda İçmeler halkına projeyi isteyip istemediklerini soracağız. Çıkan sonuca göre yol haritamızı belirleyeceğiz.” Değerlendirildi.

haber-bayrampasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu