Haber

Medvedev: Rus savunma sanayii benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaştı

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri MedvedevRus askeri-sanayi kompleksinin yeteneklerinin Büyük Vatanseverlik Savaşı’nın sona ermesinden bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını söyledi.

Moskova Bölgesi’ndeki Alabino eğitim sahasını ziyaret eden Medvedev, 104. Muhafız Hava İndirme Tümeni’nin 337. Hava Saldırı Alayı işçileriyle bir araya geldi.

Medvedev Silahlara gelince… onları daha da geliştireceğiz. Savunma sanayi kompleksimizin yetenekleri, Büyük Vatanseverlik Savaşı’nın sona ermesinden bu yana benzeri görülmemiş bir düzeye ulaştı. Ayrıca bunun beklediğimden daha hızlı olduğunu da itiraf etmek istiyorum” söz konusu.

Medvedev: ‘Düşman Rusya’ya karşı ön saflarda’ kimde varsa‘ gönderdiğini belirterek, ” Düşmanımız artık elinden geleni gönderiyor. Ellerine tüfek alıp ilerliyorlar. Bunun sonuçları ortada“dedi.

Silah ve askeri teçhizat üretiminde önemli artış yaşandı

Medvedev, silah ve askeri teçhizat üretiminde ciddi bir artış yaşandığını, düşmanın bunu hesaba katmamasının mümkün olmadığını vurguladı. Bir yıl içerisinde savunma sanayinin kabiliyetlerini ciddi oranda artırdık. Silah ve askeri teçhizat, özel teçhizat ve imha silahlarının üretimindeki büyüme kat kat arttı. Düşmanımızın bunu hesaba katmaması mümkün değil“dedi.

Sözleşmeli askerlik hizmetinde rastgele bir azalma yoktur

Medvedev, vatanlarını savunmaya hazır Rusların sayısında artış olduğunu, sözleşmeli askerlik hizmetinde ise herhangi bir azalma olmadığını belirtti. Herhangi bir azalma gözlenmemektedir. Tam tersine vatanını, ülkemizi savunmaya hazır olanların sayısında bir artış görüyoruz. Bu nedenle her türlü destek tedbiri alınacaktır.” söz konusu

Medvedev ayrıca yılın başından bu yana şunları söyledi: Rus Silahlı KuvvetlerindeSözleşmeli hizmete yaklaşık 410 bin kişinin kabul edildiğine dikkat çekti.

Askeri personelin eğitim süresi uzatılabilir

Medvedev, muharebe sınırındaki durumun izin vermesi halinde sözleşmeli Rus askeri personelinin eğitim süresinin uzatılabileceğini kaydetti, ” Hazırlık süresini arttırmaya gelince. Muharebe temas hattındaki operasyonel durumun bu sürenin uzatılmasına izin vermesi çok iyi olur. Uzmanlar olarak bunu çok iyi anlıyorsunuz.“dedi.

kusadasi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu