Haber

Muş Belediye Başkanı Asya’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Asya, Türkiye Cumhuriyeti’nin en zor durumda bile milletin farklılıklarını bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceğinin en güzel örneğini gösterdiğini söyledi.

Cumhuriyetin, Türkiye’yi çağdaş dünyaya ve geleceğe bağlayan en güçlü halka olduğunu kaydeden Asya, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimiz, günümüzün çağdaş ve demokratik değerlerine dayanan güçlü devlet ve toplumsal yapımızın temelindeki en değerli harçtır. Ülkemizin bugün dünya devletleri arasında elde ettiği saygın ve güçlü konumun hiç şüphe yok ki, 100 yıllık Cumhuriyetimizin başarılarının ürünüdür. Ülkemiz, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte gelen başarıların her birini başarmıştır.” “Gün geçtikçe gelişmesini gururla izliyoruz. Cumhuriyetimiz son 100 yılda büyük başarılara imza attı. Türkiye Cumhuriyeti büyük tarihini, geleneklerini, kültürünü ve inancını her zaman koruyarak bu günlere gelmiştir.”

Bu başarıları kalıcı hale getirmenin, sosyal hukuk devleti ve milli egemenlik mücadelesini artan bir kararlılık ve şevkle sürdürmenin kendilerinin en önemli görevi olduğunu vurgulayan Asya, şöyle devam etti:

“Bugün hepimizin ortak misyonu milli değerleri ve Cumhuriyeti korumak, bu ruhu ve bilinci gelecek nesillere aktarmaktır. Türkiye Cumhuriyeti diliyle, kültürüyle, kültürüyle her zaman geleceğe emin adımlarla yürüyecektir. tarihin ve saygın kimliğin. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. “Yıldönümünüzü canı gönülden kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemizin birlik ve beraberliğinin ilelebet sürmesini diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu