Ekonomi

Para transferlerinde HIZLI limit değişti

Anında ve Kalıcı Para Transferi (FAST) ile kullanıcılar, farklı bankalardaki hesapları arasında 7 gün 24 saat hızlı ve kolay bir şekilde para transferi yapabildiler. Bu süreçlerde limitler 20 bin liraya çıkarıldı. Bu sayede 20 bin liraya kadar olan bakiyeler 7 gün 24 saat herhangi bir zamanda herhangi bir kişi/kuruma yapılabilmektedir.

Bu limit daha önce 5 bin lira olarak uygulanıyordu. FAST sistemine sahip tüm bankalar limiti 20 bin lira olarak belirledi ve kullanıma başlandı.

HIZLI SİSTEM NEDİR?

“FAST Sistemi ile sistemde kayıtlı olan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile elektronik ödemelerin kolay ve pratik bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de devreye alınmıştır. kullanıma sunmak.

Yeni sistemle birlikte vatandaşlar 7/24 EFT işlemi yapabilecek. Farklı bankalardaki hesaplar arasında 7 gün 24 saat saniyeler içinde para transferi yapabilecek. FAST Sistemi ile birlikte IBAN yerine telefon numarası, TC kimlik numarası veya e-posta adresi gibi bilgiler kullanılarak ödeme yapılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de vatandaşların hizmetine sunulacaktır.

EFT’DEN HIZLI FARKLAR

Bankalardaki hesapların ortasında EFT Sistemi ile saniyeler içinde para transferleri yapılsa da bankaların parayı alıcının hesabında kullanılabilir hale getirmek için bir süre taahhüdü bulunmamaktadır. Bu nedenle ödemelerin hesaplara yansıması daha uzun sürebilmektedir. Ayrıca EFT Sistemi sadece mesai saatlerinde çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu