Haber

Seçim sonrası CHP’de işler karıştı! Kılıçdaroğlu bugün kritik toplantıda istifaları kabul edecek

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesinin ardından CHP’deki gelişmeler dikkatle takip ediliyor. CHP lideri ‘Mücadeleye devam edeceğim’ demesine rağmen birileri tarafından istifaya davet edildi.

MYK ÜYELERİ TALEPLERİNİ İLETECEK

Sonuçların açıklanmasının ardından ne yapacağı merak edilen Kılıçdaroğlu, yeni yol haritasını belirlemek için bugün Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile toplanıyor. Değişiklik için düğmeye basan Kılıçdaroğlu, öncelikle A kadrosunu yenileyecek. Bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun MYK üyelerinden istifaları ile toplantıya gelmelerini istediği öğrenildi.

MECLİS KARARI CUMARTESİ GÜNÜ GÖRÜŞÜLECEK

Kılıçdaroğlu, değişim ve oy Ayrıca sonuçlarını görüşmek üzere Cumartesi günü Parti Meclisini toplayacak. 38. Olağan Genel Kurul takviminin Parti Meclisi’nde netleşmesi bekleniyor. Kongrenin ne zaman yapılacağı ve Kılıçdaroğlu’nun başkanlığa devam edip etmeyeceğine nasıl karar vereceği de bu toplantıda ele alınacak. Partinin yeni dönemdeki liderliği Cumartesi günü yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısıyla şekillenecek. Aynı gün Cumhuriyet Halk Partisi’nin Meclis Kümelenmesi de belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu