Ekonomi

Seyidoğlu Gıda WorldFood İstanbul Fuarı’na katıldı

Geleneksel lezzetlerin 70 yıllık üreticisi Seyidoğlu Gıda, Türk gıda sektörünün buluşma noktası WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Sanat Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

6-9 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yerli ve yabancı dev firmaları bir araya getiren fuar; Yenilikçi ürünleri, gıda trendlerini ve en son teknolojileri keşfetme fırsatı sundu. Fuarda ziyaretçilerini Salon 2 ve 2601 numaralı stantta karşılayan Seyidoğlu Besin, helvadan reçele, şarküteriden atıştırmalıklara kadar 400’ün üzerinde ürüne ev sahipliği yaptı.

Son yıllarda ihracat alanında büyük bir atılım gerçekleştiren Seyidoğlu Gıda, WorldFood İstanbul’a katılırken, 35 ülkeye ihracatını 100 ülkeye çıkarma hedefi doğrultusunda yabancı alıcılarla yakın işbirliği yapmayı hedefliyor; Dünyanın dört bir yanındaki potansiyel alıcılarla tanışmayı, yeni sözleşmeler imzalamayı ve yeni pazarlarda boy göstermeyi hedefledi. Fuarda ilk kez pazara sunacağı eserleri ziyaretçilerin beğenisine sergiledi.

Yurtdışında yeni pazarlara açılma açısından WorldFood İstanbul’a büyük önem veren Seyidoğlu Gıda, fuara özel bir hazırlık yaptı.

“Pandemiden sonra insanlar fuarları kaçırdı”

Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Fuar yaklaşık 20 yıldır Türkiye ve İstanbul’da sergileniyor. Biz de bu fuarlara katılıyoruz. Fuarın ilk günü bizim için verimli geçti. İstanbul dışından Anadolu’dan misafirlerimiz geldi. Yurt dışından gelen yeni müşterilerimiz ve iş toplantılarımız. Fuarın ilk günü olmasına rağmen oldukça yoğun geçiyor. Türkiye’de düzenlenen en kalabalık fuar olduğunu düşünüyorum. Özellikle ihracatımıza olumlu katkı sağlayacağını söyleyebiliriz. Çünkü pandemi sonrası insanlar fuarları özlediler. Bu fuar, ihracatta yeni kapılar açılması, yeni konuşmalar yapılması açısından çok değerli bir etkinlik. “Yaklaşık 35 ülkeye ihracat yapıyoruz. Öte yandan yeni müşterilerimiz ve partnerlerimizle birlikte ilk etapta 73 ülkeye ihracat sayımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi. – İSTANBUL

hanonuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu