Haber

TBMM Genel Kurulunda ‘Terörle Mücadele Bildirgesi’ Kabul Edildi

TBMM Başkanlığı’nın “terörle mücadele deklarasyonu”na ilişkin önergesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

MECLİS’TE “TERÖRLE MÜCADELE BİLDİRGESİ” İLE İLGİLİ MİLYONLUK KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulu’nda terör oturumu düzenlendi. Oturumun sonunda TBMM Başkanlığı’nın “terörle mücadele deklarasyonu”na ilişkin önergesi kabul edildi. Açıklamada terörle mücadelenin odunsuz devam edeceği kaydedildi.

“ŞEHİTLERİMİZ VATANIN GURURUNDA OLAN ÇOCUKLARIMIZDIR”

Muhtırada şu ifadelere yer verildi: “Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle 12 Ocak 2024 tarihinde çıkan çatışmada 9 kahraman askerimiz; Piyade Teğmenimiz Gökhan Delen, Piyade Uzman Çavuşlar Serkan Sayın, Ahmet Köroğlu ve Hakan Gün, Sözleşmeli Piyade Erler Kemal Batur, Müslüm Özdemir ve Emrullah Gülmez, Mühendis Sözleşmeli Erler Murat Atar ve Muhammed Tunahan Evcin, vatan sevgisiyle şehadet şerbetini içtiler. hepimizin çocukları, bu ülkenin gururu.

“TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞMAZ”

Gazi Meclisi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve şehitlerimizin acılı ailelerine başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralanan kahraman askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenler şüphesiz bunun bedelini çok ağır ödemişlerdir ve ödemeye devam edeceklerdir. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI MÜCADELE ETME GÜCÜNÜZE SAHİP OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA BİLDİRİYORUZ”

Türk milletinin teröre asla boyun eğmeyeceğini, başta PKK/YPG/PYD ve DEAŞ olmak üzere tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliği.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLEYEN DEVLETLERİN SAMİMİYETİNİ SORGULUYORUZ”

Kendi başkentlerinde Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerinin propaganda araçlarına, elebaşlarının barınmasına, finansman, personel ve silah tedarikine sessiz kalan, hatta destek veren devletlerin de terörle mücadeledeki samimiyetlerini sorguluyor ve hatırlatıyoruz. Çifte standart yaklaşımlarına son vermeleri gerektiğini bir kez daha dile getirdiler. Başta komşu ülkeler olmak üzere diğer ülke parlamentolarının ve uluslararası kuruluşların Türkiye’ye yönelik terör eylemlerine karşı net ve uzlaşmaz bir duruş sergilemelerini bekliyoruz.

“MÜCADELEMİZİN ÖDÜN VERMEDEN DEVAM EDECEĞİNİ TÜM DÜNYA BİLMELİ”

Bütün dünya şunu bilmeli; Son terörist etkisiz hale getirilene, terör kaynağında yok edilene, terörün arkasındaki tüm temeller ortadan kaldırılıncaya kadar çabalarımız yorulmadan devam edecektir. Milli iradenin tecellisi olan Gazi Meclisimiz bu süreci yakından takip etmeye devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu