Haber

Yanlış Kapıyı Çalıp Başından Vurmuş: Saldırgan Serbest

ABD’de bir çocuk, yanlış kapı zilini çaldığı için ev sahibi tarafından iki kez vuruldu. Saldırgan serbest bırakılırken, yaralı çocuğun tedavisinin sürdürüldüğü öğrenildi. Kansas City, Missouri’de hafta sonu protestolar patlak verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 16 yaşındaki Ralph Yarl, 13 Nisan’da ailesi tarafından kardeşlerini bir arkadaşının evinden alması için gönderildi ancak genç çocuk yanlış adrese gitti. TRT Haber’de yer alan bilgiye göre, araç sahibi Yarl’ı kapısında görünce tabancayı ateşledi. Ailesi ve avukatları, gencin kafasına kurşun isabet ettiğini söyledi.

Polisin saldırgan ev sahibini gözaltına almasının ardından serbest bırakıldı. Ancak protestoların ardından savcılar, 84 yaşındaki Andrew Lester’ı birinci derece saldırı ve silahlı suç işlemekle suçladı. Babası Paul Yarl, Kansas City Star’a Yarl’ın Pazar günü hastaneden taburcu edildiğini ve ailesiyle birlikte iyileştiğini söyledi.

Davada Yarl’ın ailesini temsil ettiklerini söyleyen avukatlar Ben Crump ve Lee Merritt, saldırganın beyaz bir erkek olduğuna dikkat çekti. Saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösteren avukat Crump, “Birisi kapınızı çaldığında, insanları gerekçesiz vuramazsınız ve kapınızı çalmak bir sebep değildir. Bu adam yargılanmalıdır” dedi.

Missouri’de bir ağır suç soruşturması için gözaltına alınan bir kişi, 24 saat içinde serbest bırakılmalı veya yargılanmalıdır. Müfettişler, zanlının, insanların kendilerini önemli bir tehlikede hissettikleri takdirde ölümcül güç kullanmasına izin veren eyaletin Stand-You-Ground yasaları tarafından korunup korunmadığını araştırıyorlar. Eleştirmenler, bu tür maddelerin siyahlara karşı şiddeti kolaylaştırdığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu