Haber

Zafer Partisi’nde toplu istifa depremi! Birlikte AK Parti’ye katıldılar

Genel Başkanları Ümit Özdağ’ın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini açıklamasının ardından Zafer Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanı, Başkan Çekmegil ve yönetim kurulu üyeleri duruma tepki göstererek toplu halde istifa ettiler. Öte yandan Zafer Partisi Karaman İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Beyazıt Yıldırım ve beraberindeki heyet partilerinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı.

‘HDP PARTİSİNİN KAPALI ORTAK OLDUĞU BİR OLUŞUMDA OLAMAZIZ’

Zafer Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanı Önder Çekmegil yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Zafer Partisi Teşkilatında bulunmamızın sebebi, kaybolmaya yüz tutmuş Türk milliyetçiliği ruhunu yeniden diriltmektir. Ancak Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı destek açıklaması alt kadroların milliyetçilik anlayışıyla çelişiyor. Terör örgütünün HDP partisinin gizli ortak olduğu bir oluşumun içinde olamayız.”söz konusu.

“SİNAN OĞAN’IN KARARININ arkasında olacağımızı belirtmek istiyoruz”

çekgil, “Bu oluşuma karşı olduğumuzu belirtmek isteriz çünkü HDP 6’lı tablodan desteğini çekse de CHP’nin HDP’nin ortağı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle adayımız Sinan Ogan’ın kararının arkasında duracağız. Başkanımızın açıklamalarına rağmen en başta doğru karar veren ve bu konudaki kararlılığımızı ifade ediyoruz.Genel Liderimiz Ümit Özdağ’ın CHP ortaklığı nedeniyle İlçe Teşkilatından istifa ediyoruz.”söz konusu.

ZAFER PARTİSİNDEN ÇIKIP AK PARTİ’YE KATILDILAR

Öte yandan Gelecek Partisi DEVA’nın ardından Zafer Partisi’nde de istifalar sürüyor. Karaman İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Beyazıt Yıldırım ve beraberindeki heyet partilerinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı.

AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk, AK Parti ailesinin her geçen gün büyüdüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu