Haber

AK Parti Çorum Milletvekili Kaya, asfalt çalışmasını inceledi

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum’un Osmancık ilçesi ile Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Tahtaköprü köyü ortasında açılan yeni yolun, iki ilçenin ulaşım imkanlarını kuvvetlendireceğini söyledi.

Kaya, Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ile Osmancık ilçesine bağlı Danışment köyünde Çorum Vilayet Özel Yönetimince yapılan asfalt çalışmalarını inceledi.

Kaya, incelemelerin akabinde gazetecilere, iki ilçe ortasında daha evvel Çorum Vilayet Özel Yönetimince 9 kilometrelik yeni yol açıldığını hatırlattı.

Yolun stabilize asfaltla kaplandığını belirten Kaya, “Osmancık’ı Vezirköprü’nün köylerine birleştiren yaklaşık 21 kilometrelik yolun 8 kilometresi Samsun- İstanbul kara yolu, 2 kilometresi Danişment köyü yolu. Yaklaşık 9 kilometrelik kısmını da yeni yaptık. Bu yol, Vezirköprü’ye bağlı köylerdeki 15 bin nüfusun Osmancık’a, Ankara’ya ve İstanbul’a daha kolay ulaşması demek.” dedi.

Yolun Osmancık iktisadına katkı sağlayacağını tabir eden Kaya, “Buradaki inşaat sektöründe çalışanlar, hem tekstilde çalışacak olanlar hem de ticari anlamda Osmancık’a geliş gidiş yapanlar için sunduğumuz bir yol.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu