Haber

Antalyaspor Başkanı, Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı’nı Gururla Kıskanıyor

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, ana sponsorluğunu kendi şirketlerinin üstlendiği, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu olan Konyaaltı Belediyesi’ne katıldı. Spor Gururla, kulübünün Kadın Hentbol Takımını kıskandığını söyledi. Boztepe, “Kıskanıyorum ama kıskançlıkla değil, gururla. Avrupa şampiyonu olmak gerçekten çok büyük bir başarı. Bu bize daha fazla hırs veriyor.”

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa şampiyonu olan Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı’nın bu yıl ana sponsorları Ayos Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Uzman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güneş, Özel OFM Hastanesi İşletme Müdürü Ahmet Mençi oldu. Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Şevket Giriş ve hentbol takımı kaptanı Monika Janeska Kıldan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Şevket Korkut: “3 yıl önce sadece hentbol oynamak isteyen bir grup kızla yola çıktık”

Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Şevket Korkut, yaptığı açıklamada, 3 yıl önce bir grup kız çocuğu ve sadece hentbol oynamak isteyen öğretmenleriyle başlayan hikayenin, Süper Lig’le birlikte çok kısa sürede devam ettiğini söyledi. Korkut, “Kabul etmek gerekir ki, bu yolculuk ilk başladığında sadece ligde kalmayı hedefleyen bir takım, hemen hayallerini genişleten, Avrupa kupalarında Türkiye’yi ve Antalya’yı temsil etmeyi hedefleyen bir takıma dönüştü. Avrupa kupalarına katılarak Türkiye hentbol tarihine geçti.” “İlk ve tek Avrupa Kupası’nı Antalya’ya ve Türkiye’ye getirmek bizi gururlandıran bir takım haline geldi. Bu yolda tüm paydaşların çabaları değerlidir” dedi.

“Üst düzey profesyonel sporların ciddi maliyetleri var”

Bu başarıyı perde arkasında destekleyen ve bu başarının gizli mimarları olan sponsorlarla basın toplantısında bir araya gelmek istediklerini belirten Korkut, “Bu kadar üst düzeyde yapılan profesyonel sporların ciddi maliyetleri var. Teşekkür ederiz. Desteklerini artırarak devam eden sponsorlarımız.” Korkut, hedeflerinin bu yıl yarıştıkları tüm parkurlarda kupayı almak olduğunu sözlerine ekledi.

Ahmet Mençi: “Tüm kulüplerimize destek olmaya çalışıyoruz”

Ana sponsorlardan Özel OFM Hastanesi İşletme Müdürü Ahmet Mençi, “4 yıl önce böyle bir sağlık sponsorluğu teklifi almak bizi gururlandırmıştı. Antalya’daki amatör takımlarımıza çok büyük katkı sağlıyoruz. Yıllardır Antalya’da yerel bir hastane olan “Tüm kulüplerimize elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Böyle bir proje geldiğinde futbol dışında hentbolda elde edilen başarıdan gurur duyduk. Grubumuzun bu yıl da başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

“Kıskançlıktan değil gururdan kıskanıyorum”

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe de spora zaman ayırmanın ve başkanlık sürecini yönetmenin çok zor olduğunu dile getirdi. Boztepe, “1 aydır Antalyaspor kulüp başkanlığını yürütüyorum. Bunun ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu çok iyi biliyorum. Böyle bir takımı bu başarılara getirdiğiniz ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçlerde hem firma olarak hem de firma olarak gurur duyuyoruz.” “Hem ben hem de Antalyaspor olarak tüm desteğimizle yanınızdayız” dedi.

Ona yöneldi; ‘Kıskanç mısın?’ Boztepe, soruya şu yanıtı verdi:

“Kıskanıyorum ama kıskançlıkla değil, gururla. Avrupa şampiyonu olmak gerçekten çok büyük bir başarı. Bu bize daha fazla hırs veriyor. Daha başarılı branşların olması gerektiği inancını veriyor. Çok ciddi bir durum. Başarılar ve sizi tebrik ediyoruz. Antalya bir dünya şehridir. Onun için biz her branşta başarılıyız. Başarılı olması gerektiğine inanıyorum.”

Konuşmaların ardından sponsorlara plaket ve formalar Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Şevket Korkut tarafından takdim edildi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu