Ekonomi

Gaziantep Ticaret Borsası, Türkiye’nin Değişimi ve Gelişimi İçin Girişimciliğin Önemini Vurguladı

Türkiye’nin değişimi ve gelişimi için girişimciliğin büyük önem taşıdığını belirten Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, günümüz dünyasının teknolojik gelişmeler, yeni fikirler ve girişimcilik faaliyetleriyle şekillendiğini belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı seçilen Abdulkadir Koçer ve Yürütme Kurulu Üyeleri, GTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Taner Özdurak ile birlikte GTB’yi ziyaret etti. Direktörlerin.

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ile bir araya gelen TOBB Gaziantep Genç Girişimciler İcra Komitesi Üyeleri, yeni transfer projeleri hakkında bilgi verdi ve işbirliği fırsatları hakkında istişarelerde bulundu. TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Konseyi Lideri Koçer ve konsey üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden ve yeni misyonlarında başarılar dileyen Akıncı, ziyarette yaptığı konuşmada girişimcilik kültürünü geliştirmenin önemine vurgu yaptı.

“Girişimcilik ticari faaliyetleri geliştiriyor”

Türkiye’nin değişim ve gelişimi için girişimciliğin önemine dikkat çeken Akıncı, “Ülkemizin gelişmiş ekonomiler arasında yer alması için girişimciliğin desteklenmesi büyük önem taşıyor. Günümüzün küreselleşen dünyasında ekonomik ve ticari faaliyetlerin gelişmesinde girişimcilik büyük rol oynuyor. “

Günümüzde hayatın tam merkezinde yer alan birçok teknolojik yeniliğin geçmişinin 10 yılı geçmediğini hatırlatan Akıncı, “Geçmişte finans ve enerji şirketleri dünyanın en güçlü şirketleri arasındaydı. Şimdi ise Dijital dönüşümle birlikte bu şirketlerin yerini girişimci teknoloji şirketleri alıyor. Bu nedenle girişimcilik kültürüyle büyüyenler, “Yeni fikirleri hayata geçirerek farklı yenilikler ortaya çıkaran genç girişimcilere çok ihtiyacımız var. Genç girişimci sayısının artması aynı zamanda inovasyonun, rekabet gücünün ve verimliliğin artması, dolayısıyla ekonominin gelişmesi anlamına da geliyor” dedi.

Gaziantep Ticaret Borsası olarak genç girişimcileri teşvik edecek, kararlılık ve cesaretlerini güçlendirecek, potansiyellerini artıracak her türlü proje ve çalışmayı desteklediklerini kaydeden Akıncı, TOBB Gaziantep Genç Girişimcilerine kapılarının her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Konseyi Yürütme Komitesi Lideri Abdulkadir Koçer, konuşmasında, üstlendikleri sorumluluğun bilincinde olduklarını, gençlere yol gösterecek, girişimcilerin önünü açacak proje ve çalışmaları hayata geçirmek için çalışacaklarını belirtti. görev süresi. – GAZİANTEP

haberpayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu