Haber

Başkan Bilgin, Ziraat Odası Meclisi’ne konuk oldu

Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hilmi Alım, AK Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ile birlikte Ziraat Odası ve Arıcılar Birliği’ni ziyaret etti.

Seçim faaliyetleri kapsamında kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Adayı Hilmi Alım ve AK Parti Yönetimi, ilk olarak Ziraat Odası’nı ziyaret ederek Oda Başkanı Hacı Çetindağ ve yönetimiyle istişarelerde bulundu.

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Başkanımızı milletvekilliğinden tanıyoruz, kendisinden çok memnunuz. Sonuna kadar yanınızdayız, sözümüzden dönmek yok. Bu topraklar hepimizindir, ne gerekiyorsa birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sizinle bir ekip olarak çalışıyoruz. Sorunlarımız olduğunda, görev sürenizde olduğu gibi, Belediye Başkanı sıfatıyla da yanımızda olacağınızı biliyoruz.” Bu kelimeyi kullandı.

Başkan Alım, “Milletimiz 21 yıldır ülkemize, şehrimize neler yaptığımızı çok iyi biliyor. Bu alanda ülkenin her kilometrekaresine çok büyük hizmetler verdik. Son 5 yıldır Sivas Belediye Başkanı olarak grubumuz ve tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birebir anlayışla şehrimize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Bugün bir kez daha milletimizin huzurundayız. Milletimizin şaşmaz skalasına yükseleceğiz ve milletimiz nerede olursa olsun her zaman sahadayız. İnanıyoruz ki, Sivaslı hemşerilerimiz, Sivas’ın büyümesi, gelişmesi ve Sivas’ın Türk Asrına yakışır bir kent olması için belediyemize hizmet etmeye ve çalışmaya devam edeceklerini bir kez daha dile getireceklerdir. Bu noktada istişarelerimizi sürdürmek, geçmiş dönemde yapılanları görmek, sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu kurumlarımızın gelecek döneme ilişkin görüş ve önerilerini almak amacıyla sizleri kuruluşlarımızla birlikte ziyaret ediyor, teşekkür ediyoruz. kabul ettiğin için.” söz konusu.

Ziraat Odası Meclis Toplantısına da katılan Önder Alım, yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Bilgin, “Milletvekilliğim döneminde sizlerle birlikte birçok farklı çalışma yaptık ancak Belediye Başkanı olarak şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda yapılabilecek her hizmet ve projeye geniş bir vizyonla baktık, alanını daraltmadan, klasik belediyecilik anlayışının dışında üretimi, istihdamı ve ekonomiyi destekleyecek her projeye destek verdi. Bu dönemde Özel Yönetim ile birçok projeye imza attık. SİVTAŞ’ı birlikte kurduk. Çalışmalarımızda ihtiyaç olduğunu tespit ettiğimiz Sivas Yem Fabrikasını faaliyete geçirdik. Süt İşleme Tesisini kurduk ve Tarım Kredi’ye devrettik. SİVTAŞ önümüzdeki dönemde de Sivas’a değer katacak şekilde büyüyecek. Özel İdare bütçesinin oluşturulmasında istişareler sonucunda İl Genel Meclisimizle birlikte hareket ederek hem tohum desteği hem de diğer alanlarda destek sağladık. Camilerde, okullarda, ortak alanlarda yapılması gereken ne varsa köylerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman bir aradayız. Değerli bir varlığımız, kıymetli bir gücümüz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında AK Parti Sivas Milletvekili olarak görev yapan Küme Liderimiz Abdullah Güler de bulunmaktadır. Küme Lideri olmak, şehrimiz için her açıdan değerli bir varlık… Talep ve beklentilerimize hızlı çözümler üretecek en önemli dayanağımız, bu noktada bize düşen görevin, şehrin ihtiyacı olan doğru projeyi hazırlamak olmasıdır.” Sanki konuşuyordu.

Ziraat Odası’nın ardından Önder Alım ve AK Parti Yönetimi, Sivas Arıcılar Birliği’ni ziyaret ederek Birlik Lideri Yahya Epsileli ile görüş alışverişinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu