Haber

Çankaya Belediyesi Atatürk’ü Anma Töreni Düzenledi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85’inci yılında Çankaya Belediyesi tarafından Anıtpark’ta düzenlenen törenle anıldı. Törene CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından karşılanan Özel, konuşmasında, “CHP’yi iktidar yapacağız. Ayağa kalkın, Türkiye’yi ayağa kaldırın. Size güveniyorum, inanıyorum. Birlikte başaracağız.”

Çankaya Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında anmak amacıyla Anıtpark’ta senfonik konser düzenledi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in evinde saat 19.38’de düzenlenen törene, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, CHP İl Başkanı Ümit Erkol, CHP İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, muhtarlar, davetliler ve çok sayıda Çankayalı katıldı.

CUMHURİYET EVİ ÇANKAYA

Taşdelen, anma konseri programında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bazıları bize dedemizi unutturmaya çalışıyor. Sevgili Genel Liderim. Çankaya Cumhuriyetin evidir. Ne yaparsanız yapın, onun adını stadyumlardan, meydanlardan, ders kitaplarından, vaazlardan ne kadar silseniz de sileceğiz. Çankaya gibi bir kültür merkezi yapalım, adını Atatürk Kültür Merkezi Bademlidere koyacağız.” “Şehirde 750 dönümlük park yapıp adını Cumhuriyet Parkı koyacağız. İki ayyaş diyorlar ama biz 62 dönümlük park yapıp adını İsmet İnönü Parkı koyacağız. Atatürk’ü rahmetle, minnetle, saygıyla, saygıyla anıyorum. Ölüm yıl dönümünü özlemle anıyor ve diyorum ki, yıllar geçse de bu yürek seni unutmayacak.”

“AYAK KALKIN, CHP’Yİ HÜKÜMETE TAŞIYACAĞIZ”

Özellikle, “CHP’nin ikinci yüzyılında yapılan kurultayında genel başkan seçildim ve Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Atatürk’ün partisinin genel başkanı oldum. Yarın (bugün) yazacağım” dedi. Anıtkabir kitabında, ‘Sayın Başkanım. Cumhuriyetin ikinci yüzyılındaki ikinci büyük eserim dediğiniz CHP. ‘İktidarda olamadığımız için utanıyoruz’ yazacağım” dedi.

Özel şöyle devam etti:

“Az önce Sayın Belediye Başkanımız kendi yetki alanında CHP’li bir belediye başkanı iktidarda olsaydı neler yapabileceğini söyledi. Ama Türkiye’de biz iktidar olmadığımız için yapılanları, yapamadıklarımızı hep birlikte görüyoruz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Gazi Mustafa Kemal’in partisi artık bizim değil. Bize iktidar olma misyonunu verdi. Önce Gazi’nin iki büyük eserinden biri olan CHP’yi iktidara getireceğiz. Sonra onun gücünü artıracağız. İkinci büyük eser, Türkiye Cumhuriyeti’ni gelişmiş ülkeler düzeyine çıkarmak. Bundan sonra hiçbir mazeret, hiçbir zorluk, hiçbir yorgunluk Cumhuriyetçileri ve Atatürkçüleri durduramayacak. CHP “Türkiye’yi hükümet yapmaya hazır mısınız? O halde ayağa kalkın ve Türkiye’yi ayağa kaldırın. Sana güveniyorum, sana inanıyorum. Birlikte başaracağız. Gençler, güveninizi koruyun.”

Konuşmaların ardından Candan Erçetin ve orkestrası, Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği müziği seslendirdi. Tören alanını dolduran çok sayıda Çankayalı, Büyük Cumhurbaşkanı’nın sevdiği müzikleri hep bir ağızdan seslendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu