Ekonomi

Çin, 18. Uluslararası Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Fuarı’na ev sahipliği yapacak

PEKİN, 15 Haziran (Xinhua) — Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinin başkenti Guangzhou, 26-30 Haziran tarihleri ​​arasında 18. Uluslararası Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Fuarı’na (CISMEF) ev sahipliği yapacak.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakan Yardımcısı Xu Xiaolan, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) mevcut gereksinimlerinin, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenleneceğini söyledi. Çin, Çin Devlet Piyasası Düzenleme İdaresi ve Guangdong eyalet hükümeti.

Fuar kapsamında, 2. Uluslararası Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler İşbirliği Zirvesi de düzenlenecek.

Guangdong eyaleti vali yardımcısı Lyu Yuyin, şimdiye kadar yaklaşık 1.600 yerli ve 300 denizaşırı işletmenin fuara katılımcı olarak kayıt yaptırdığını söyledi.

2022 yılının prestijiyle Çin’deki mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin sayısı 52 milyona ulaşırken, Sanayi ve Bilişim Bakanlığı tarafından yetiştirilen “küçük dev” şirketlerin sayısı ise yaklaşık 9 bin oldu.

“Küçük devler”, niş pazarlarda uzmanlaşmış, en son teknolojilere sahip ve büyük vaatleri olan yeni seçkin KOBİ’lerden oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu