Haber

Şehir hatları yaz tarifesi başlıyor

İSTANBUL (İGFA) – Şehir Hatları 19 Haziran’dan itibaren yaz tarifesine geçecek. 17 Eylül’e kadar devam edecek yaz tarifesinde günlük ortalama sefer sayısı 2022’ye göre yüzde 32 artırıldı. Geçen yıl yaz tarifesinde günde ortalama 715 sefer yapılırken bu sene günlük ortalama 944 uçuş.

10 YENİ SINIR AÇILDI

2022 sonu ve 2023 başında 10 yeni hat açıldı (Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu Çevre Hattı, Aşiyan-Üsküdar Hattı, Kadıköy-Halic Hattı, Beşiktaş-Halic Hattı, Bostancı-Moda-Kadıköy-Kabataş Hattı, Maltepe -Büyükada-Heybeliada -Burgazada-Kınalıada Hattı, Çengelköy-Kabataş Hattı, Ortaköy-Beşiktaş-Eminönü Hattı, Avcılar-Bostancı Hattı, Avcılar-Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy Hattı) yaz tarifesinde hizmet vermeye devam edecek.

GECE HİZMETLERİ YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Yaz tarifesinde Büyükada-Sedef Adası Hattı (Bostancı-Büyükada-Sedef Adası Hattı) hizmete girecek ve Anadolu Kavağı-Sarıyer Hattına Poyraz durağı eklenecektir. Bostancı-Adalar Çevre Hattı’nda her gün, Kadıköy-Karaköy-Beşiktaş Hattı’nda ise Cuma’yı Cumartesi’ye ve Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gecelerde yaz boyunca gece seferleri devam edecek.

Yaz tarifesi kitapçığına tüm Şehir Hudutları iskelelerinden ulaşılabilir. Ayrıca seferler hakkında Kent Lines internet sitesinden, mobil uygulamasından, sosyal medya hesaplarından ve Alo 153 Beyaz Masa danışma hududundan bilgi alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu