Ekonomi

Varlıklarıyla Lider Küresel Borsa Bitfinex, Artık Büyüyen Türkiye Pazarında

  • Dünyanın en büyük likiditeye sahip kripto para borsalarından biri olan Bitfinex Türkiye’ye özel tasarladığı aplikasyonunu lanse etmeye hazırlanıyor.
  • TripleA’ya göre, Türkiye’nin toplam nüfusunun yüzde 2,94’üne denk gelen 2,4 milyondan fazla kişi bir kripto para ünitesine sahip.
  • Statista tarafından yapılan araştırmaya nazaran ise; Türklerin 2020’de 8,5 olan “kripto parayı” duyma yüzdesi, 2021 yılında 70’e ulaştı.
  • İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük 11. Borsası Bitfinex, Türkiye pazarında büyümesini sürdürecek.

Bitfinex, global kripto para ekosisteminde kıymetli bir merkez haline gelen Türkiye’de, Türkçe aplikasyonuyla yer almaya hazırlanıyor. Dünya’nın önde gelen profesyonel dijital varlık ticaret platformu Bitfinex, Türk kullanıcıların gelişmiş ticaret hizmetlerini rahat kullanmalarını sağlamak emeliyle Türkçe taşınabilir uygulamasını, çok yakında Apple App Store’da IOS ve Google Play’de Android kullanıcılarının ilgisine sunacak. Yeni uygulama, Türkçe lisan kullanımı, sezgisel bir tasarım ve özel kullanıcı orta yüzüne (UI) sahip.

170’in Üzerinde Kripto Ünitesi Tek Platformda

Türk kullanıcılar, Bitfinex Türkçe uygulamasıyla 170’in üzerinde farklı kripto para ünitesinde süreç yapabilecek, dünyanın en yetkili ve likiditeye sahip kripto para piyasalarından kimilerine erişebilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni bir ekonomik model sunan kripto kanunu taslağının tamamlandığını ve ana akım uygulama için Parlamento ile paylaşılmaya hazır olduğunu doğrulaması üzerine Bitfinex, Türkiye yatırımlarını hızlandırdı.

Dünyanın En Likit ve En Emniyetli Spot Borsası: Bitfinex

The Block’un araştırmasına göre Bitfinex, emir defteri derinliğine göre dünyanın en likit spot borsası. Blok, Bitfinex’in 60 milyon ABD Doları fiyatındaki birleşik siparişlerle açık orta en likit bitcoin çiftine sahip olduğunu duyururken tıpkı vakitte, en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum için de 12,6 milyon ABD doları fiyatındaki birleşik siparişlerle en likit ETH çiftine sahip.

CoinGecko’nun güven puanına göre en iyi kripto para borsaları sıralamasında, Bitfinex en yüksek güven derecesi olan 10’a sahip. Borsa, CoinGecko’ya nazaran 24 saatlik hacmi (normalleştirilmiş) yaklaşık 600 milyon ABD Doları [4 Mart 2022] ile süreç hacmi açısından en büyük 11. borsa.

Günlük 10 Milyar Dolar Meblağında Hizmet

1,5 milyar ABD doları ile yatırımcıları ortasında Tesla’nın da bulunduğu platform, kripto para ünitesi patlaması sırasında sipariş hacminde üstün bir büyüme gerçekleştirdi ve ticaret faaliyetinin ağır olduğu periyotlarda günlük 10 milyar ABD Doları meblağında hizmet verdi.

El Salvador’dan Özgürlük Manifestosu

El Salvador’da ihtilal niteliğinde yeniliklere imza atan Bitfinex; blockchain tabanlı teknolojiyi kullanan finansal inovasyonda öncü borsa özelliğini müdafaaya devam ediyor. Bifinex ticaret platformu, tokenların verimli ve likit piyasalarda ticaret yapmasına müsaade verecek teknoloji altyapısını sağlıyor.

Dijital Varlıklarla Desteklenen Özgürlük

16 Kasım’da El Salvador’da gerçekleşen konferans kapsamında duyurulan “Özgürlük Manifestosu/Freedom Manifesto”, teknoloji yoluyla kişisel özgürlüğü teşvik etme konusunda sarsılmaz bir taahhütte bulunuyor. Bitfinex, özgürlüğün finansal özgürlükle başladığına ve özgür konuşma ve mahremiyete kadar uzandığına ve kriptografi, dağıtık sistemler ve açık kaynaklı yazılımlar aracılığıyla sağlanabileceğine inanıyor.

Bitfinex Özgürlük Manifestosu’ndan 3 Kelam:

  1. Herkesin, her yerde çevrimiçi olarak özgürce etkileşim kurmasını ve süreç yapmasını sağlamak için açık, eşler ortası irtibat tahlilleri oluşturmaya kararlıyız.
  2. Lightning Network ve gibisi teknolojileri desteklemek için durmaksızın çalışacağız ve Bitcoin’i en erişilebilir ve en verimli süreç tahlili haline getirmeye katkıda bulunacağız.
  3. Bitcoin ağının gücünü, dayanıklılığını ve değişmezliğini sağlamak için geliştiriciler ve beyaz şapkalı bilgisayar korsanları da dahil olmak üzere Bitcoin topluluğunu destekleyeceğiz ve onlara yatırım yapacağız.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu