Haber

TERÖR SALDIRISINDA HAYATINI KAYBEDEN ARZU ÖĞRETMEN İÇİN ANMA

BEYOĞLU İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında hayatını kaybeden Arzu Özsoy için görev yaptığı okulda anma töreni düzenlendi. Törene katılanlar Arzu öğretmen için ağladı.

Arzu Özsoy ve kızı Yağmur Uçar, 13 Kasım’da İstiklal Caddesi’ne gitmişti. Terör saldırısında anne ve kızı hayatını kaybetti. Okulların ara tatilinin bitmesiyle öğretmen Arzu Özsoy için görev yaptığı Eyüpsultan’daki özel okulda merasim düzenlendi. Merasim hürmet duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Merasime, Eyüpsultan İlçe Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Lideri Deniz Köken, Eyüpsultan İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Alper Asım Özer, İstek Özsoy’un babası Mehmet Özsoy, annesi Neşe Özsoy, meslektaşları ve öğrencileri katıldı. Kürsü konuşması sırasında okul müdürü Yunus Emre Çendik ve Özsoy’un ailesi gözyaşlarını tutamadı. Konuşmaların akabinde, İstek Özsoy anısına hazırlanan ve İstek Öğretmenin fotoğrafının olduğu poster önüne karanfil bırakıldı. Okulun girişineyse ‘Şehit Öğretmen Arzu Özsoy, Unutmayacağız?’ yazan afiş asıldı.

Okul Müdürü Yunus Emre Çendik, “Söyleyecek çok şey olsa da böyle durumlarda söylenecek bir şey kalmıyor. Bundan sonra bu tip şeylerin yaşanmaması her zaman isteğimiz ama maalesef olan olmuş oluyor. Hocamızın mücadelelerle geçen bir hayatı vardı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu