Haber

TBMM 8 Ağustos’ta ikinci kez toplanıyor

ANKARA– Cumhuriyet Halk Partisi Kümelenmesi ve Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden seçilen DEVA, DP, SAADET ve Gelecek Partisi milletvekilleri üzerine Meclis Başkanlığı’ndan Akbelen’deki ağaç kesimi muhteşem bir mitinge kavuşturmak için açıklama geldi.

Açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yeterli sayıda milletvekilinin imzasıyla olağanüstü toplantı çağrısı üzerine; Anayasa’nın 93. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nu 8 Ağustos 2023 Salı günü saat 15.00’te toplantıya çağırdı.

‘KATLİAM MECLİS’TE DEĞERLENDİRİLMELİ’

CHP, DEVA Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti milletvekillerinin imzalarıyla TBMM’ye sunulan muhteşem toplantı için yapılan başvuruda, “Çıkar hırsıyla yapılan doğa katliamlarının süreklilik kazandığı, yeşile ve çevreye düşmanlığın hakim olduğu ve Anayasa’nın 56. maddesinde “Herkes sağlıklıdır. Sadece bugünü değil gelecek nesilleri de etkileyecek bu katliamların Meclisimizde tartışılması amacıyla harika bir toplantı daveti” yer almaktadır. ve 169. sayıdaki “Ormanlara Zarar Verecek Faaliyet ve Eylemde Bulunulmaz” kararlarının ihlali nedeniyle kamuoyunun bilgilendirilmesi kullanılmıştır.

İKİNCİ MÜKEMMEL TOPLANTI

Yaz ortasında çalışmalarını veren Meclis, CHP’nin daveti üzerine 25 Temmuz Salı günü ekonomideki gelişmeleri ve son zamları görüşmek üzere toplandı. (DUVAR)

cemisgezek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu