Haber

TDV ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çocuk Yurtlarında kalan çocuklar için ‘Hayata Köprü Sanatı’ projesini düzenledi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde, Çocuk Yuvalarında kalan çocukların katılımıyla “Hayata Köprü Sanatı” proje etkinliği düzenlendi. Evler.

TDV Genel Müdürü İzani Turan, Akün Sahnesi’ndeki projenin açılışında yaptığı konuşmada bütçenin neredeyse yarısını eğitim alanına ayırdıklarını söyledi.

Bunun yanı sıra 149 ülkeye gönül köprüsü oluşturduklarını ifade eden Turan, “Kalbimizi ve imkanlarımızı dünyanın her yerindeki mağdurlarla paylaşıyoruz. Bu program ülkemize yakışacak bir programın icrasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

“Sosyal hayattaki başarıları da geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Onur Yararı, “Hayata Köprü Sanat” projesinin, koruma altındaki çocukların sanatın eğitici ve güzelleştirici gücünden yararlanması amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Projenin ilk etabında çocuklarla maliyet eğitimi, çocuk edebiyatı, milli ve manevi değerler, anlatım sanatı üzerine çalışmalar yapıldığını belirten Yararı, şöyle devam etti:

“Koruma altındaki çocuklarımızın eğitim hayatlarının her aşamasında destek olurken, gençlerimizin gelecek telaşı yaşamamaları için gelişimlerini çok yönlü bir şekilde desteklemiyoruz. Başarıları bizi çok mutlu ediyor çünkü onların neşesi.” sevincimiz. Sadece eğitimde değil, sosyal hayatta da gösterdikleri başarılar geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Bu sosyal aktiviteler sizi risklerden koruyacak ve olumlu yaşam deneyimleri kazanmanıza katkı sağlayacak.”

Proje kapsamında Çocuk Evlerindeki çocukların rol aldığı, Yunus Emre’nin yaşam öyküsünün anlatıldığı “Mevlam Bakalım Neyler Neler Var” adlı tiyatro gösterisi sunuldu.

Daha sonra çocukların çizdiği fotoğraflar, taşlarla yapılan tablolar ve keçeden yapılan işlerden oluşan el sanatları standı açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu