Ekonomi

Türk Sigorta Birliği Cüneyt Özdemir’le belgesel hazırlıyor

Türkiye Sigorta Birliği’nin Cüneyt Özdemir ve ekibiyle hazırladığı belgesel çalışmasında sona gelindi.

Türkiye Sigorta Birliği’nden (TSB) yapılan açıklamaya göre TSB, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünde kalıcı bir eser bırakmak için Cüneyt Özdemir ve ekibiyle anlaştı. Yapım, sigortacılığın Türkiye’deki tarihini belgelemeyi ve branşın ülke ekonomisine ve vatandaşlara sağladığı faydaları vurgulamayı amaçlıyor. Gazeteci ve programcı Cüneyt Özdemir ve ekibinin hazırladığı belgeselde Türkiye’nin 100 yıllık sigorta mirası anlatılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cüneyt Özdemir, Cengiz Akatlı, Servet Gürkan, Ahmet Cafer Çelebiler, Mehmet Aydoğdu, Barbaros Yalçın, Alaattin Büyükkaya gibi sektörün önde gelen isimleri ve tarihçilerin görüşlerinin yer aldığı belgesel hakkında, “Türkiye’nin Sigorta ile macera, sigortacılığın yüz yıllık geçmişini “Özel hikayelerle, farklı anılarla anlatacağız.” dedi.

TSB Başkanı Uğur Gülen, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün coşkuyla kutlandığı bu günlerde Türkiye’ye sigorta alanında kalıcı bir eser daha bırakmak amacıyla bu belgesel projesine başlandığının altını çizerek, “Biz, sigortacılık alanında faaliyet gösteren bir şirketiz. Ülkemizin milli ekonomisi, diğer bir ifadeyle vatandaşlarımızın refahı ve geleceğinin güvencesi.” 100 yıllık bir geçmişe sahip olmaktan ve Türkiye’ye hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Daha nice 100 yıllar boyunca hizmetlerimizi geliştirmeye ve çeşitlendirmeye devam edeceğiz. Bu belgeselle hem sektörümüzün hem de ülkemizin hafızasında iz bırakmak, sigortacılık alanında da bu belgeyle kalıcı bir miras bırakmak istiyoruz. “Sigorta Değer Bilmektir” mottosuyla hareket eden TSB olarak, tarihimize sahip çıkan, ona ‘değer veren’ ve geleceğe ışık tutacak bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Açıklamaya göre, Cüneyt Özdemir ve ekibi öncülüğünde Türkiye Sigorta Birliği için hazırlanan belgeselin ilk tanıtım videosu Birliğin YouTube hesabından izlenebilecek: https://www.youtube.com/watch’v =CH_psx8TfjM

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pursaklar Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu